Aktualności

Euroweek 2017

W dniach 25.10.2017-19.10.2017 pietnorościoro uczniów naszej szkoły, wraz z opiekunami- panem Łukaszem Stachowiakiem i panem Adamem Skorupińskim miało okazję po raz kolejny brać udział w programie „Euroweek - szkoła liderów”, gdzie mogliśmy połączyć naukę angielskiego z świetną zabawą, oraz integracją z rówieśnikami i wolontariuszami z różnych zakątków świata.

Nasza pięciodniowa przygoda zaczęła się w środowy poranek na dworcu w Lesznie skąd wyruszyliśmy pociągiem do celu. Nasz hotel był usytuowany w Międzygórzu, które również udało nam się zwiedzić podczas spacerów z wolontariuszami.

Każdy nasz dzień wypełniony był zajęciami dzięki którym mogliśmy poznać nowych ludzi i wznieść swój angielski na wyższy poziom. Mieliśmy też okazje poznać bliżej wolontariuszy poprzez ich prezentacje o swoich krajach między innymi o Azerbejdżanie, Indonezji i Meksyku. Zajęcia były prowadzone w bardzo ciekawy i zrozumiały dla nas sposób. Wszyscy wykładowcy starali się mówić po Polsku, co było dla nas bardzo miłe i jednocześnie zabawne.

Ostatniego dnia naszego pobytu przy okazji „Mission impossible” część naszej grupy nagrała film reklamujący Euroweek, który można zobaczyć powyżej.    

Film został bardzo dobrze odebrany przez wolontariuszy, uczestników i opiekunów będących na turnusie.

Wszyscy bardzo się z sobą zżyli, więc, gdy przyszedł czas na rozdanie certyfikatów uczestnictwa każdy był bardzo wzruszony. Po oficjalnym zakończeniu mieliśmy okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia z wolontariuszami, oraz zamienić z nimi kilka słów.

Te kilka dni nauczyło nas dostrzegać inne wartości, niż te materialne i zawsze wierzyć w siebie, i swoje możliwości. Każdy z nas poznał się od innej strony, co dało początek nowym przyjaźniom. Dzięki panującej tam atmosferze mogliśmy się poczuć jak w domu.

Po raz kolejny możemy stwierdzić, że Euroweek to najlepszy czas w naszym życiu i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję wrócić do Międzygórza i przeżyć kolejne niezapomniane chwile.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom, a w szczególności wolontariuszom i naszym wspaniałym opiekunom, którzy przyczynili się do umilenia nam każdej chwili pobytu.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.