Aktualności

Mamy złoto... Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 2017

W środowy poranek liczną ekipą wybraliśmy się do Leszna aby, jak co roku, wziąć udział w sztafetowych mistrzostwach powiatu. Tradycyjnie wystawiliśmy trzy sztafety, 8x800m dziewcząt i chłopców (rocznik 2005 i młodsi) oraz 10x800m dziewcząt (rocznik 2002-2004). Najpierw do walki o medale ruszyły młodsze dziewczęta, które nie ukrywały, że przyjechały tu walczyć o najwyższe laury.

Bieg był pełen dramaturgii. Od początku mocne tempo narzuciły obrończynie tytułu reprezentantki SP Kąkolewo. Nasze dziewczyny jako jedyne w całej stawce dotrzymywały im kroku. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną to na drugą stronę. Na ostatnią zmianę nasza zawodniczka ruszała z 30m stratą do zawodniczki z Kąkolewa by po fantastycznym biegu dobiec na metę z prawie 100m przewagą... złoto było nasze. Brązowe medalistki straciły do nas ponad 400m.

W skład złotej sztafety weszły: Rita Grzesiecka, Jagoda Grześkowiak, Olivia Józefiak, Aldona Kot, Maria Samol, Wiktoria Sieracka, Nikola Sobierajska i Oliwia Spławska. Dzięki zdobyciu złota nasze zawodniczki wywalczyły sobie prawo do udziału w Mistrzostwach Województwa, które odbędą się 12 października w Poznaniu.

Po nich do boju ruszyli chłopcy, którzy tym razem nie powtórzyli sukcesu z zeszłego roku, kiedy to zdobyli brązowy medal. Tym razem uplasowali się na 6 pozycji. Sztafetę tą stworzyli: Kamil Kaczmarek, Paweł Lipowy, Kamil Mikołajczak, Bartosz Obiegała, Krystian Poloch, Mateusz Sieracki, Jakub Sobecki i Mikołaj Sterna.

Ostatnie, z nadziejami na medal, do rywalizacji przystąpiły starsze dziewczyny. Od początku biegu plasowały się w okolicach 3-4 miejsca, nomen omen rywalizując z reprezentacją Kąkolewa. Ostatecznie nasze dziewczęta przegrały pojedynek o trzecie miejsce, choć ich zaangażowanie i waleczność zasługiwała w tym biegu na mistrzostwo świata. Cóż powiedzieć, taki jest sport. Raz się wygrywa, raz przegrywa. Na pewno to nie jest nasze ostatnie słowo, zgodnie stwierdziły dziewczyny... już 9 października Mistrzostwa Gminy w przełajach. W tej sztafecie naszą szkołę reprezentowały: Maria Martynów, Oliwia Zapłata, Ala Drobnik, Estera Śliwa, Kasia Foterek, Zuzia Wróblewska, Nadia Lipowa, Zosia Marcinek, Rita Skorupińska i Karolina Cukierska.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.