Aktualności

Biwak szkoleniowy Szkolnego Zespołu Regionalnego

Tradycyjnie na początku wakacji  odbył się w Boszkowie kolejny biwak szkoleniowy  Zespołu. Nasz wyjazd finansujemy z Nowego Lotka oraz występów. Pomagają nam także nasi przyjaciele - sponsorzy.

W tym roku biwak był  w dniach 26 - 28 czerwca 2017 r. Wyjechało 34 członków Zespołu i Kapeli. Podobnie jak  w poprzednich latach korzystaliśmy z gościny pana Pawła Johna. Spaliśmy w Sadybie III przy ulicy Dominickiej, tu też na pięknej sali tańczyliśmy, tu korzystaliśmy z plaży i boiska. Pogoda jak zwykle była dla nas łaskawa, nie było co prawda upałów, jednak do kąpieli i plażowania - wystarczyło. Na plaży spędzaliśmy większość czasu, ćwiczyliśmy tańce od 15.00 do 19.00,  z podziałem na dwie  grupy. W czasie gdy Zespół tańczył, kapela Miglance z panem Tomkiem Kicińskim ćwiczyła grę na dudach i skrzypcach.

Tradycyjnie też od kilku lat zajęcia gościnnie prowadził pan Eugeniusz Kurasiński. Zajęcia były ciekawe i profesjonalne, grupa starsza zaczęła ćwiczyć poloneza, młodsza krakowiaka. Pan Kurasiński podziwiał postęp naszych tancerzy. Gratulował nam dużych umiejętności.

Wieczorem pierwszego dnia był grill, ognisko  i zabawa przy kapeli Manugi - to też już tradycja biwaków. Dzięki uprzejmości p. Moniki John mogliśmy go zrobić w Kalumecie, gdzie mieliśmy dużo swobody, mogliśmy śpiewać grać, bawić się do woli. Luksusową obsługę  grilla  jak co roku zapewnili rodzice naszych tancerzy, zaś wielkie wiadro świetnych ogórków (też jak co roku) zakisiła p. Zosia Dragan.

Nasze biwaki to nauka i zabawa, ale też przyjacielskie spotkanie. Nie ma to jak wieczorne (i nocne...) rozmowy w pokojach.  Bawiliśmy się świetnie, ale za krótko...

Dziękujemy bardzo wszystkim, dzięki którym nasz biwak mógł się odbyć:

- Naszemu sponsorowi, panu Pawłowi Jonowi i pani Wioletcie John za udostępnianie nam ośrodka po nader preferencyjnych (wręcz symbolicznych)  cenach...

- Pani Monice John za udostępnienie Kalumetu na grilla

- p. Dance za miłą opiekę w Sadybie III

- p. Jerzemu Majorczykowi za zasponsorowanie darmowych gier w jego salonie

Przede wszystkim dziękujemy naszym opiekunom
- Pani Honoracie Majorek, która była z nami przez cały czas biwaku

- paniom: Basi Dragan, Kasi Kaczmarek, Magdalenie Drobnik, Agnieszce Szymaniak, Izabelli Grycz, Małgorzacie Koniecznej, Monice Kazubskiej, Monice Jakubowskiej, Karolinie Skrzypczak, Dominice Foterek oraz Magdalenie i Przemysławowi Spławskim,  za pełnienie funkcji opiekunów i za przygotowanie grilla.

- instruktorom: p.  Eugeniuszowi Kurasińskiemu, p. Zofii Dragan, p. Basi Dragan i p. Tomaszowi Kicińskiemu.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.