Aktualności

Wakacje czas zacząć...

            Nadszedł bardzo wyczekiwany przez społeczność szkolną czas podsumowań całorocznych wysiłków edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych - koniec roku szkolnego 2016/2017. Wzorem ubiegłych lat, także i w tym roku miał on wymiar najpierw bardziej humorystyczny, kolejnego dnia - uroczysty.

            W czwartek, 22 czerwca,  podsumowano konkursy, w których brali uczniowie klas II - III SP oraz ogłoszono wyniki konkursu Mistrz Zadania Tekstowego. Laureatów tego ostatniego  uhonorowano dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Podsumowano też  akcję oszczędzania w SKO, wręczając osobom najsystematyczniej gromadzącym środki pieniężne nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach. Najbardziej zaangażowani czytelnicy biblioteki zostali przez panią bibliotekarkę, Grażynę Hasse, wyróżnieni nagrodami książkowymi. Następnie klasa II gimnazjum pożegnała starszych o rok kolegów, kończących naukę w gimnazjum. Za sprawą drugoklasistów i ich wychowawczyni, pani Iwonie Grygiel, mogliśmy odbyć podróż w czasie i zobaczyć, jak radzą sobie nasi absolwenci po kilkunastu latach od ukończenia bukówieckiej szkoły. Obejrzeliśmy też wiadomości - Bukówieckie Klejdry. Wizja przyszłości wykreowana przez młodszych kolegów była niezwykle dowcipna, trafnie ujmując wyróżniające się cechy osobowości uczniów klasy III,  dlatego publiczność rozbrzmiewała gromkim śmiechem. Odtworzono też fragmenty kroniki klasy, prowadzonej w latach 2008 - 2011, które po latach brzmiały bardzo zabawnie. Na koniec trzecioklasiści i ich wszystkie wychowawczynie otrzymali pamiątkowe upominki.

*                                 *                      *

            W piątek, 23 czerwca, podsumowano dziesięciomiesięczny wysiłek w uroczysty sposób.  Pierwszym punktem była msza święta odprawiona przez ks. Marka Kanteckiego w bukówieckiej świątyni. Po niej wszyscy udali się na salę WDK. Tam nastąpiło uroczyste wręczenie przez dyrektora, pana Daniela Piaseckiego oraz wychowawców świadectw z wyróżnieniem i nagród dla uczniów klas II-VI szkoły podstawowej.

            W klasie II wyróżniono następujących uczniów: Zofię Rollę, Eryka Malepszaka, Alicję Lorych, Dobrochnę Marcinek, Dawida Kicińskiego, Kacpra Poloszyka, Artura Lipowego,  Filipa Samola i Marka Sierackiego. W klasie III a wyróżnienia otrzymali: Wiktor Praiss, Nikodem Jędroszkowiak, Martyna Grzesiecka, Iga Sobecka, Nikola Sobierajska, Bartosz Jakubowski, Marek Samol, Jan Samol oraz Julia Konieczna. W klasie III b byli to: Natalia Lorych, Julia Majorek, Oliwia Spławska, Oliwia Tajchert, Jagoda Grześkowiak, Magdalena Mikołajewicz, Luiza Małecka, Paweł Kazubski, Maksymilian Apolinarski

            Następnie wręczono certyfikaty Dobrze czytam uczniom klasy II i III szkoły podstawowej, którzy pozytywnie zdali egzamin poświadczający zdobycie umiejętności płynnego czytania.

            Promocje z wyróżnieniem do klasy V otrzymali: Igor Praiss, Olivia Józefiak, Dominik Strauchmann, Antonina Mocek,  Jakub Małecki,  Kamil Kaczmarek, Marta Kiełczewska,  Wiktoria Sieracka oraz  Amelia Kurpisz. Wśród uczniów klasy V wyróżniono Marię Samol, Jakuba Poloszyka, Jakuba Maćkowiaka oraz Mikołaja Ratajczaka. Do klasy VII promowano z wyróżnieniem: Ritę Skorupińską, Dominikę Grycz, Dominika Martynowa, Agatę Sobecką, Huberta Spławskiego, Paulinę Mikołajewicz oraz Mikołaja Królikowwskiego.

            Kolejnym punktem było wręczenie przez pana dyrektora i wychowawców świadectw z wyróżnieniem i nagród dla uczniów klasy I oraz II gimnazjum.

            Promocję z wyróżnieniem do II klasy gimnazjum otrzymali Karolina Cukierska oraz Tomasz Stankowiak; do klasy III zaś: Kacper Stępczak, Oktawia Ludef, Maria Martynów, Kaja Szenk, Patrycja Kaźmierczak, Alicja Drobnik i  Oliwia Zapłata.

             Nagrodzono również najwytrwalszych uczniów, którzy w ciągu całego roku szkolnego 2016/2017 nie opuścili ani jednego dnia nauki.

            Nastąpiło też podsumowanie konkursu na najlepszego sportowca roku, wręczenie dyplomów, wyróżnień oraz nagród. W tym roku szkolnym zmagania o ten tytuł wygrała Karolina Cukierska.

            Odczytano także nazwiska wszystkich uczniów, którzy uzyskali stypendium za wyniki w nauce. W tym roku byli to:  Igor Praiss, Rita Skorupińska, Dominik Martynów, Dominika Grycz, Agata Sobecka, Tomasz Stankowiak, Kacper Stępczak, Oktawia Ludef, Maria Martynów, Kaja Szenk, Patrycja Kaźmierczak, Alicja Drobnik, Mateusz Skorupiński,

Patrycja Śliwa. Wyróżniono też uczniów: Natana Lórycha, Karolinę Cukierską, Zofię Marcinek, Szymona Kota, Esterę Śliwę, Kaję Szenk oraz Kacpra Stępczaka stypendiami za osiągnięcia sportowe:  Wskazano ucznia, który najlepiej napisał egzamin gimnazjalny. W tym roku wybitne wyniki na egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego osiągnęła Patrycja Śliwa.

            Na koniec uroczyście zakończyła naukę w Zespole Szkół w Bukówcu Górnym klasa III gimnazjum. Swe pożegnanie rozpoczęła polonezem. Następnie podziękowała wszystkim, którzy mieli wkład w pomyślny przebieg edukacji w Bukówcu. Pan dyrektor w asyście wychowawczyni, pani Edyty Ordon - Grobeckiej, wręczył świadectwa ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem Patrycji Śliwie, Mateuszowi Skorupińskiemu, Weronice Turkowskiej i Weronice Małeckiej oraz nagrody. Po nich świadectwa otrzymali pozostali uczniowie. Wielu łzom i wzruszeniom towarzyszyły podziękowania od nauczycieli dla uczniów, którzy aktywnie działali na rzecz klasy i szkoły w Samorządzie Szkolnym, byli członkami Szkolnego Zespołu Regionalnego i Chóru Szkolnego. Wręczono też rodzicom listy gratulacyjne oraz podziękowania za współpracę ze szkołą. Na koniec odbyło się uroczyste wpisanie Patrycji Śliwy i Mateusza Skorupińskiego, jako wyróżniających się absolwentów naszej szkoły, do Złotej Księgi.

            Ostatnim punktem uroczystości, już w klasach, było wręczenie przez wychowawców świadectw ukończenia poszczególnych klas pozostałym uczniom, pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz życzenia radosnych, pogodnych wakacji i udanego, mądrego wypoczynku. Do zobaczenia po wakacjach!

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.