Aktualności

Złoto, złoto, złoto...

            Nie minęły jeszcze echa ostatnich sukcesów naszych młodych lekkoatletów a już kolejnych niezapomnianych wrażeń i medali mistrzostw powiatu dostarczyli nam nasi gimnazjaliści, w właściwie reprezentanci klasy I gimnazjum jako, że pozostali nie mogli wziąć udziału w zawodach z powodu wyjazdu na klasową wycieczkę. Nie o ilość reprezentantów jednak w lekkiej atletyce chodzi, ale o ich sportową jakość a tej naszym najmłodszym i zarazem ostatnim gimnazjalistom nie brakuje.

Worek medali otwarła faworytka do medalu na 200m ppł. Karolina Cukierska, która w pięknym stylu wygrała swój wyścig. Tym samym Karolina przełamała złą passę sióstr Cukierskich zajmujących zazwyczaj 4 miejsca. Dodatkową nagrodą za wytrwałość było ustanowienie nowego rekordu szkoły na tym dystansie, którego odebrała swojej sąsiadce - Karolinie Marcinek.

            Jeśli o Karolinie można było powiedzieć, jako o faworytce to o Zosi Marcinek jako o "wielkiej niewiadomej". Tymczasem Zośka okazała się "czarnym koniem" zawodów. Zgodnie z zaleceniami swojego taty, doskonale rozłożyła siły na wymagającym dystansie 300m i w pięknym stylu pokonała wszystkie rywalki, zwyciężając drugą na mecie zaledwie o 0,04s (niczym nasz mistrz olimpijski Zbigniew Bródka). Nie trudno się domyślić, że Zosia również pobiła dotychczasowy rekord szkoły i to dość znacznie.

            Po zdobyciu medalu w przełajach, do poważnych pretendentek w walce o złoto na dystansie 1000m zaliczyć należało Esterę Śliwę. Obecność w biegu rywalek lepszych w ostatnich zawodach tylko zwiększyła determinację Estery, która postanowiła rozegrać wyścig w taki sposób, żeby nie było wątpliwości, kto jest najlepszy czyli prowadząc od startu do mety. Estera zwyciężyła w stylu godnym prawdziwej mistrzyni z fenomenalnym czasem 3:30s, który jest lepszy od dotychczasowego rekordu szkoły Dagmary Królikowskiej, aż o 14s!!!.

            Chłopakom tego dnia wiodło się nieco gorzej. Choć zostawiali serce i zdrowie na leszczyńskiej bieżni, swoją rywalizację kończyli poza podium. Chlubnym wyjątkiem był występ Szymona Kota, który w biegu na najdłuższym dystansie zawodów (2000m), po wspaniałym finiszu wywalczył brązowy medal. Wisienką na torcie był występ dziewcząt w sztafecie szwedzkiej (100m-200m-300m-400m), które w składzie Zuzanna Wróblewska, Milena Sieracka, Zosia Marcinek i Karolina Cukierska zdobyły brązowe medale. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi reprezentanci byli jednymi z najmłodszych na zawodach, można śmiało powiedzieć, że ich występ był jednym z najlepszych w całej historii naszych startów w gimnazjadzie. Nie było tych sukcesów bez ciężkiej pracy na treningach gimnastycznych, lekkoatletycznych i lekcjach w-f oraz bardzo dobrej współpracy trenerów UKS "Sokolik" za co bardzo dziękuję p. D. Wandolskiemu i p. Ł. Koniecznemu. Nasze złote medalistki już 7 czerwca będą reprezentować, naszą szkołę i powiat leszczyński w Mistrzostwach Wielkopolski w Poznaniu.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 464 gości oraz 0 użytkowników.