Aktualności

Kolejne sukcesy naszych lekkoatletów

Sezon startów lekkoatletycznych w pełni. Nasi reprezentanci ledwo co odpoczęli po jednych zawodach, a już musieli zbierać siły na następne. We wtorek,  9 maja reprezentacje czwórboistów naszej szkoły podstawowej wybrały się na stadion lekkoatletyczny do Leszna aby wziąć w Mistrzostwach Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym. I choć pogoda ponownie nie należała do najlepszych to forma naszych zawodników wręcz przeciwnie, była wyborna.

Dziewczęta w składzie: Rita Skorupińska, Rita Grzesiecka, Aldona Kot, Maria Samol oraz Oliwia Spławska zaczęły rywalizację od swoje najsłabszej konkurencji czy rzutu piłeczką palantową. Mimo, że w rzutach wypadły przeciętnie, w pozostałych konkurencjach (bieg na 60m, skok w dal, bieg na 600m) to rywalki musiały uznać ich wyższość. Rewelacyjnie pobiegły sprint, w skoku w dal niemal wszystkie poprawiły rekordy życiowe a zaledwie 10-letnia Oliwia Spławska swoim skokiem na odległość 4,20m wyrównała rekord szkoły.

Głęboko w pamięć zapadnie nam również świetnie rozegrany taktycznie bieg na 600m, w którym nasze reprezentantki pobiegły jak prawdziwe profesorki zajmując 6 pierwszych lokat w swojej serii. Po tak dobrych wynikach wiedzieliśmy, że możemy zająć wysoką lokatę, toteż z niecierpliwością czekaliśmy na podliczenie wielobojowych punktów i ogłoszenie wyników rywalizacji. Ostatecznie okazało się, że dziewczęta wywalczyły srebrne medale przegrywając złoto zaledwie 13 punktami. Radość i wzruszenie jakie zapanowało w naszej ekipie było ogromne. Jest to tym większy sukces, że drużyna dziewcząt jest bardzo młoda i niedoświadczona, a mimo to skutecznie potrafiła rywalizować ze starszymi koleżankami.

W rywalizacji chłopców dzielnie walczyła drużyna w składzie: Natan Lórych, Dominik Martynów, Bartosz Obiegała, Kamil Kaczmarek i najmłodszy uczestnik całych zawodów Wiktor Praiss. Chłopcy podeszli do zawodów bardzo walecznie, zajmując ostatecznie 6 miejsce. Faworytem do medalu w klasyfikacji indywidualnej był Natan Lórych, i jak na faworyta przystało nie zawiódł, zdobywając srebrny medal ze świetnym wynikiem 247 pkt. i nowym rekordem szkoły w rzucie piłeczką palantową, który obecnie wynosi 52,5 m. Tym samym Natan zdobył dwa srebra mistrzostw powiatu w przeciągu zaledwie 2 tygodni nawiązując do lekkoatletycznych sukcesów swojego taty Karola.

Dzięki wspaniałemu wynikowi dziewczęta awansowały do zawodów na szczeblu rejonowym, które odbędą się 23 maja na stadionie w Lesznie.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 199 gości oraz 0 użytkowników.