Aktualności

Z wizytą w remizie OSP w Bukówcu Górnym

Dnia  26 kwietnia dzieci z klas II, III a i III b wraz wychowawczyniami odwiedziły remizę naszych bukówieckich strażaków.  Po remizie oprowadził nas sam prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukówcu Górnym p. Bartosz Zając.

Zwiedzanie rozpoczęło się od pokoju strażaków, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z różnymi strażackimi strojami. W kolejnym pomieszczeniu znajdowały się imienne szafki strażaków. Tam też pan Bartosz opowiedział o systemie powiadamiania o akcji. Najbardziej atrakcyjną częścią było dla uczniów zapoznanie z wozem strażackim. Pan prezes przedstawił znajdujący się tam sprzęt, opowiadał o gaśnicach, ich zastosowaniu, wężach, czy drabinie. Przytaczał różne prawdziwe historie z życia strażaków. Nie zabrakło ciekawych pytań zadawanych przez uczniów, na które pan Bartosz cierpliwie i z humorem odpowiadał.

Na koniec dla najodważniejszych uczniów i pań pojawiła się nie lada atrakcja – wejście na wieżę strażacką po stromych, krętych schodach.  Jednak warto było przemóc strach, gdyż z wieży rozpościerał się piękny widok na panoramę Bukówca.

W imieniu wszystkich uczestników raz jeszcze bardzo dziękujemy panu Bartoszowi Zającowi za możliwość zwiedzenia remizy oraz za cały mile spędzony tam czas.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 460 gości oraz 0 użytkowników.