Aktualności

Wizyta Buskupa Grzegorza Balcerka

6 marca do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość, był nim biskup Grzegorz Balcerek. Wizyta Jego Ekscelencji związana była z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania uczniom klasy III gimnazjum.

Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły przywitali biskupa gromkim i radosnym, płynącym z serca śpiewem , wykonując ulubioną pieśń Jana Pawła II pt. "Barka". Następnie w imieniu społeczności  szkolnej, pan dyrektor Daniel Piasecki serdecznie przywitał gościa, przedstawił krótki zarys historyczny naszej szkoły oraz zaprosił do obejrzenia programu przygotowanego przez uczniów naszej szkoły.

W tej części prowadzonej przez  Mateusza Skorupińskiego kolejno prezentowały swój program artystyczny zespoły: Chór szkolny, UKS "Sokolik", Szkolny Zespół Regionalny. Biskup z  zainteresowaniem obejrzał występy i był pod ogromnym wrażenie tego, co zobaczył. W słowach, które skierował do wszystkich uczniów  wyraził  uznanie dla występujących. Zachęcał dzieci i młodzież do rozwijania swoich umiejętności, talentów , pasji oraz do realizacji  swoich marzeń. Po krótkiej modlitwie biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Na zakończenie wykonano zdjęcie utrwalające tak niecodzienne wydarzenia.

Komentowanie tego artykułu jest już niedostępne.

© 2017 SP Bukówiec Górny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Odwiedza nas 467 gości oraz 0 użytkowników.